Darmowa dostawa od 150,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Akcesoria barmańskie, szejker do drinków

2021-02-08
Akcesoria barmańskie, szejker do drinków

Szejker do drinków – do czego służy i jaki kupić?

Rozmaite drinki i wykwintne koktajle alkoholowe są nieodłączną częścią stylowych imprez okolicznościowych i spotkań ze znajomymi. Warto jednak wiedzieć, że kolorowe, wysmakowane napoje alkoholowe z łatwością można przygotować także w domowym zaciszu – choć niezbędne do tego będą podstawowe akcesoria barmańskie. Przede wszystkim – wysokiej jakości shaker. Dlaczego jest on taki ważny i jaki szejker wybrać? Przekonajmy się!

Czym jest shaker barmański?

Szejker do drinków to zdecydowanie podstawowe akcesorium barmańskie, bez którego nie obejdą się zarówno barmani-amatorzy, jak również profesjonaliści z najznakomitszych barów, restauracji i pubów. Shakery to podłużne naczynia, które najczęściej wykonane są z wysokiej jakości stali. Stosuje się je przede wszystkim do mieszania alkoholi i wstrząśnięcia poszczególnych składników, ale z uwagi na to, że stal doskonale trzyma chłód, te akcesoria barmańskie wykorzystywane są również do błyskawicznego schładzania drinków i koktajli. W wielu sklepach dostępne są szejkery do drinków o różnych pojemnościach, co sprawia, że z łatwością można wybrać model idealny dla siebie. Najczęściej sprzedawane są akcesoria o pojemności 400, 500 lub 750 ml.

Dlaczego szejker barmański jest tak ważny?

Część osób z pewnością jest przyzwyczajona do robienia drinków domowym sposobem, czyli wlewania wszystkich składników napoju do szklanki, mieszania mieszadłem oraz schładzania kostkami lodu. Trzeba jednak zauważyć, że taki drink nigdy nie będzie wymieszany tak dobrze, jak ten przygotowany w szejkerze.Co więcej, umieszczone w szklance kostki lodu z czasem topią się, naruszając tym samym proporcje w poszczególnych składnikach. Wstrząśnięty drink wlewany do szklanki z szejkera jest natomiast idealnie schłodzony, a przy tym zachowuje idealnie dobrane proporcje. Ma on zatem bogatszy smak i znacznie lepszą konsystencję.

Rodzaje shakerów do drinków – jakie akcesoria barmańskie wybrać?

Współcześnie najczęściej można spotkać się z trzema rodzajami szejkerów do drinków: bostońskim, tradycyjnym i francuskim. Pierwszy z nich jest produktem dla profesjonalistów – składa się z metalowego i szklanego kubka, a do zmieszania wszystkich składników niezbędne jest przyłożenie do siebie obu naczyń. Tradycyjny szejker do drinków jest natomiast bardzo podobny do francuskiego. Oba składają się z głównego pojemnika oraz przykrywki. Jedyna różnica polega na tym, że standardowe akcesorium barmańskie jest wzbogacone o sitko. To właśnie tradycyjny szejker do drinków jest najbardziej polecany hobbystycznym barmanom – z jego pomocą z łatwością przygotujesz w domu zarówno drinki, jak i koktajle.

Polecane

Miarka barmańska stalowa 15 / 30 ml

Miarka barmańska stalowa 15 / 30 ml

Cena regularna: 13,98 zł brutto13,59 zł brutto
Miarka kuchenna 60 ml

Miarka kuchenna 60 ml

Cena regularna: 8,99 zł brutto8,69 zł brutto
pixel