Darmowa dostawa od 150,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Zaparzacz do herbaty

2021-02-26
Zaparzacz do herbaty

Chcesz się cieszyć pyszną herbatą? Kup zaparzacz!

Domowa herbata to nie tylko torebki i piramidki od popularnych marek. Choć większość z nas od małego jest wychowywana na herbacianych saszetkach, są osoby, które wzdrygają się na samą myśl o takich naparach. Ich zdaniem idealną herbatę można przygotować tylko korzystając ze specjalnego zaparzacza do herbaty. Czy mają rację i czy warto kupić to akcesorium kuchenne? Przekonajmy się.

Herbata w torebkach a liściasta – która jest lepsza?

Obiegowa opinia mówi, że herbata liściasta jest dużo lepsza i zdrowsza od tak zwanej herbaty ekspresowej. Jest to jednak opinia pełna niedopowiedzeń, więc niewiele osób szczegółowo potrafi wyjaśnić, na czym tak naprawdę polega różnica.Herbatę liściastą produkuje się z całych, niepołamanych liści. Herbaty torebkowe są natomiast faktycznie produkowane z herbat niskiej jakości, które cechują się małymi kawałkami liści. Naturalne olejki eteryczne szybciej wyparowują z tej herbaty, co przekłada się na płytszy i często – zwłaszcza przy dłuższym przechowywaniu torebek – nieco zwietrzały smak i aromat.Duże znaczenie ma także sama obecność torebki. Liście herbaty powinny mieć dużo przestrzeni, by łatwiej wchłaniać wodę, a tym samym – oddawać aromaty, witaminy i minerały. Torebka z oczywistych względów tej przestrzeni nie daje, co sprawia, że napar ma mniej składników odżywczych.

Zaparzacz do herbaty – czy warto?

Osoby, które chcą się cieszyć dobrą herbatą – czyli pić herbatę smaczną, aromatyczną i zdrową - zdecydowanie powinny wyposażyć swoją kuchnię zaparzacz do herbaty. To praktyczne akcesorium umożliwia przygotowanie naparu z liści, który będzie bogaty w składniki odżywcze i odpowiednio pogrzany. Zaparzacze do herbaty mogą występować w różnych formach. Popularne są niewielkie zaparzacze pojedyncze, ale zdecydowanie lepiej postawić na zaparzacz do herbaty dzbankowy. Produkt taki ma formę szklanego lub ceramicznego dzbanka ze specjalnym miejscem na liście herbaty, który umożliwia oddzielenie naparu od liści. Dzięki temu w filiżance ląduje sam napój. Dzbankowe zaparzacze do herbaty są dostępne w wersjach o różnych pojemnościach, a wiele z nich jest wyposażonych także w podgrzewacz, umożliwiający zachowanie wysokiej temperatury naparu przez dłuższy czas. Zaparzacze do herbaty mogą mieć bardzo różne ceny. Można jednak przyjąć, że wahają się one od kilkudziesięciu do około stu pięćdziesięciu złotych. Cena zależy między innymi od jakości wykonania, pojemności i dodatkowych akcesoriów, takich jak wspomniany podgrzewacz.

Polecane

Lejek do filtrowania kawy

Lejek do filtrowania kawy

Cena regularna: 8,98 zł brutto8,69 zł brutto
Lejek do filtrowania kawy porcelanowy

Lejek do filtrowania kawy porcelanowy

Cena regularna: 54,98 zł brutto53,29 zł brutto
Podgrzewacz pod dzbanek do herbaty ceramiczny biały 14 cm

Podgrzewacz pod dzbanek do herbaty ceramiczny biały 14 cm

Cena regularna: 49,98 zł brutto48,49 zł brutto
Sitko do zaparzania herbaty stalowe 7,5 cm

Sitko do zaparzania herbaty stalowe 7,5 cm

Cena regularna: 22,99 zł brutto22,29 zł brutto
Kawiarka stalowa 450 ml

Kawiarka stalowa 450 ml

Cena regularna: 57,98 zł brutto56,19 zł brutto
Sitko do zaparzania herbaty stalowe 5 cm

Sitko do zaparzania herbaty stalowe 5 cm

Cena regularna: 13,99 zł brutto13,59 zł brutto
Sitko do zaparzania herbaty stalowe 4 cm

Sitko do zaparzania herbaty stalowe 4 cm

Cena regularna: 14,98 zł brutto14,49 zł brutto
Sitko do zaparzania herbaty stalowe 4,5 cm

Sitko do zaparzania herbaty stalowe 4,5 cm

Cena regularna: 10,99 zł brutto10,69 zł brutto
Sitko do zaparzania herbaty stalowe 5,4 cm

Sitko do zaparzania herbaty stalowe 5,4 cm

Cena regularna: 14,99 zł brutto14,49 zł brutto
pixel